Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB PANNY MARIE POMOCNICE KŘESŤANŮ ZLÍN | SDB ZLÍN
od 5.5. do 12.5.2024 - 19. týden

neděle 5.5. 6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
kostel PMPK 08:00 Na poděkování a ke cti Panny Marie, Prostřednice všech milostí. (s nedělní platností) (P. Dan Žůrek)
10:00 Za + dceru Moniku a živou rodinu. (s nedělní platností) (P. Antonín Pražan)
11:30 Poděkování za 12 let manželství a prosba za zdraví a Boží požehnání rodiny Vaňkové. (s nedělní platností) ( P. Zdeněk Demel )
20:30 Na úmysl dárce (s nedělní platností) (P. Petr Vaculík)
pondělí 6.5. památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka
Dnes mše sv. není
úterý 7.5. úterý 6. velikonočního týdne
kostel PMPK 18:30 Za papeže Františka, biskupy, kněze a nová duchovní povolání. (P. Petr Vaculík)
středa 8.5. Panny Marie, Prostřednice všech milostí
kostel PMPK 08:00 Za Jindřicha Míčka, nenarozené děti a duše v očistci ( P. Zdeněk Demel )
14:00 P. Dan ( P. Žůrek/Pražan/Vaculík)
čtvrtek 9.5. SLAVNOST NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ
kostel PMPK 07:30 Za syna Davida a jeho r (P. Antonín Pražan)
08:30 Za Martina Pražana a jeho pro matky (P. Petr Vaculík)
18:30 Za vnuka Viktora a ostatní vnoučata s prosbou o milosrdenství pro ně. (P. Dan Žůrek)
pátek 10.5. pátek 6. velikonočního týdne (začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého)
kostel PMPK 07:30 Za P. Antonína Pražana a za ty, ke kterým ho Bůh (P. Petr Vaculík)
17:30 Adorace (P. Antonín Pražan)
18:30 Za zemřelou Marii Machančíkovou a za živou a zemřelou rodinu Abrahámovu, Machovu a Machančíkovu a na poděkování za 60 (P. Antonín Pražan)
sobota 11.5. sobota 6. velikonočního týdne
kostel PMPK 07:30 Za biřmo ( P. Zdeněk Demel )
15:00 Sobotní adorace
neděle 12.5. 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
kostel PMPK 08:00 Za + rodiče Ševčíkovy, živou rodinu Šenkyříkovu a obrácení hříšníků. (s nedělní platností) (P. Dan Žůrek)
10:00 Za děti, které se připravují na první sv. přijímání. (s nedělní platností) (P. Antonín Pražan)
11:30 Za + Jana Vožďu, živou  a + rodinu. (s nedělní platností) ( P. Zdeněk Demel )
20:30 Za farníky. (s nedělní platností) (P. Petr Vaculík)

Porada děkanů se uskuteční na Velehradě od neděle 12. 5. 2024 od 18 hodin do úterý 14. 5. 2024
13 hodin.
12.–14. 5. Porada děkanů – Velehrad

Přihláška k biřmování v katedrále sv. Václava v Olomouci - Slavnost Seslání Ducha Svatého: 19. května 2024 v 10:00

odešlete nejpozději do pátku 11. 5. 2024 na: [email protected]

Ve dnech 12.–17. 8. 2024 se uskuteční Celostátní setkání animátorů v Kroměříži na Arcibiskupském
gymnáziu.

6. neděle velikonoční

Májové pobožnosti v naší farnosti: - u kaple Panny Marie na Zlínských Pasekách: ve středu a v neděli v 17:30; - v kostele: po ranních mších svatých a (litanie a mariánská píseň) před večerní mší svatou.

Svátky v týdnu:

Pondělí:  Svátek sv. Dominika Sávia, chlapce a památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka

Středa:   Slavnost Posvěcení našeho kostela.

Čtvrtek:  Slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ, zasvěcený svátek

Neděle:   Sedmá velikonoční

Oznamování:

-Sbírka na „pronásledované křesťany“ je dnes. Pán Bůh zaplať!

-Setkání biřmovanců jsou dnes.

-Středa 8.5. slavnost Posvěcení našeho kostela: Mše svaté budou ráno v 8:00 a odpoledne ve 14:00. Tento den můžeme získat odpustky.

-Malované litanie. V galerii se připravuje výstava obrázků (jednotlivých invokací) Loretánských litanií. Zapojit se mohou děti i dospělí! Obrázky by měly být na tvrdém papíře A4. Konkrétní invokaci si vyberte a zamluvte ve sdílené tabulce na webu nebo přes QR kód v ŽF.

-Ve středu 8. května zveme na Den salesiánského domu. Slavná mše svatá z Posvěcení kostela bude ve 14 hodin a poté jsme zváni na občerstvení. Na hřišti budou aktivity pro děti. Sbírka je určena pro SKM.

-Slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ: mše sv. budou: ráno v 7:30; mše sv. pro rodiče nejmenších dětí v 8:30, v 17:00 a v 18:30. Dětem (s vyjímkou třeťáků) odpadnou náboženství; zveme je na mši sv. v 17:00!!!

-Novéna před Sesláním Ducha svatého začíná ve čtvrtek.

-Sbírka na investice bude příští neděli. Pán Bůh zaplať!

-Srdečně Vás zveme na oslavu Dne matek, která se uskuteční příští neděli 12.5. od 15 hod. na prostran-ství před kostelem. Je připraven kulturní program, doprovodný program pro děti a skákací hrad. Info v ŽF.

-Synoda – vzdělávání: ve čtvrtek 16. května v 19:15 v sále B nám ThLic. Michal Umlauf přiblíží Řád Maltézských rytířů. Zveme!!

-V pátek 17.5. 2024 slaví CZŠ a MŠ ve Zlíně 30. výročí svého založení. Oslavy budou probíhat dopoledne ve škole, ve 14 hodin vyvrcholí slavnostní mší sv. v našem kostele s o. arcibiskupem Josefem Nuzíkem a pokračovat budou kulturním vystoupením žáků a absolventů. Oslavy budou zakončeny koncertem Pavla Helana. Info na plakátech a na webu CZŠ. Srdečně všechny zveme a na všechny se těšíme!!!

-Příprava na křest pro dospělé. Zájemci se mohou hlásit.

-Hledáme technického pracovníka pro údržbu Salesiánského domu

-Klub SKM: Hledáme sociálního pracovníka na celý úvazek do nízkoprahového Klubu pro děti a mládež. Info na webu skmzlin.cz.

POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY